تبلیغات
اسرار ازدواج موفق - اصول اسرار ازدواج موفق
تاریخ : یکشنبه 7 آبان 1391 | 06:21 ب.ظ | نویسنده : محمدعلی ایمانی

اصول اسرار ازدواج موفق

برای دانستن اسرار ازدواج موفق ، چندین مولفه‌ را می‌توان برشمرد.

1- اولین اصل اسرار ازدواج موفق ، اصل خودشناسی :

مهم‌ترین مولفه‌ در این زمینه برای ازدواج موفق ، این است كه فرد خودش را خوب بشناسد با آرمان‌ها، ارزش‌ها و اهدافش آشنا باشد و بداندكه از نظر هیجانی در چه مرحله‌ای است مثلا آیا بیشتر خشم را تجربه می‌كند یا غم و... . اینكه چقدر روی افكار و احساساتش مدیریت دارد و نیازهایش را می‌شناسد.

2- دومین اصل اسرار ازدواج موفق ، اصل پیش‌نویس و طرحواره:

منظور از پیش‌نویس آن است كه هر فردی در دوران كودكی خود دارای یك پیش‌نویس و نمایشنامه‌ای بوده و با آن آشنایی دارد. شناخت پیش‌نویس در رفتار متقابل بسیار مطرح است و درواقع شامل ایده و نقشه راه یک فرد می شود. اما طرحواره كه از نظریه شناخت‌درمانی گرفته شده، الگوهایی هستند كه روی زندگی‌ ما تاثیر می‌گذارند. مثلا ممكن است شخصی دارای طرحواره طرد باشد و دایما فكر كند كه آدم‌های مهم زندگی‌اش وی را طرد و ترك خواهند كرد و به‌طور ناخودآگاه ممكن است كه كسانی را جذب كند كه در آینده وی را ترك ‌كنند یا اینكه شخص از ترس طرد شدن به طرحواره خود بچسبد و دست به رفتارهای جبرانی بزند. این طرحواره‌ها خیلی به‌صورت پنهانی هستند و در كلاس‌های خودشناسی افراد با آنها آشنا می‌شوند.

تشابه و تفاوت شخصیتی لازم است اما نمی‌توان به صرف آنكه فرد كاملا شبیه من است یا كاملا با من متفاوت است تن به ازدواج بدهیم. به‌عنوان مثال شخصی كه كاملا برون‌گراست اگر همسری داشته باشد كه درون‌گرا باشد قطعا در زندگی‌ به مشكل برمی‌خورد و این سبب دست نیافتن به ازدواج موفق میگردد .

مبحث " اصول اسرار ازدواج موفق " ادامه دارد ....

                                                                                                                   www.aramgroup.ir
طبقه بندی: راه های ازدواج موفق، اسرار ازدواج موفق،
برچسب ها: اسرار ازدواج موفق، راز زندگی موفق، تجسم خلاق، استاد آرام، مشاوره،