تبلیغات
اسرار ازدواج موفق - معیارهای ازدواج موفق 5
تاریخ : پنجشنبه 26 بهمن 1391 | 04:08 ب.ظ | نویسنده : محمدعلی ایمانی
ادامه مبحث " معیارهای ازدواج موفق "


9 - تامین مخارج زندگی :

این گونه ازدواج ها در زنان بیشتر به چشم می خورد که به منظور تامین نیازهایشان با مرد ثروتمندی تن به ازدواج می دهند که درصد رسیدن به ازدواج موفق در این موارد پایین است .

۱۰- اعتماد بنفس پایین :

برخی افراد با نخستین فردی که به آنان پیشنهاد ازدواج می دهد می پذیرند و ازدواج می کنند . اینگونه افراد به لحاظ اعتماد بنفس پایینشان می پندارند قابل دوست داشتن نبوده و یا ارزش، زیبایی، محاسن و هنر کافی در خود سراغ ندارند که فردی شیفته آنان گردد. آنان از ترس آنکه نکند فرد دیگری آنان را نپسندد و شاید این آخرین فرصتی باشد که در زندگی برایشان ایجاد گشته، شتابزده تن به ازدواج می دهند . (مانند دخترانی که خیلی زود ازدواج می کنند ) . درصد رسیدن به ازدواج موفق در این موارد نیز پایین است .

۱۱ - اخذ تابعیت کشور دیگر :

اینگونه افراد برای اخذ تابعیت کشور خاصی تن به ازدواج می دهند که بیشتر یک ازدواج مصلحتی محسوب می گردد تا ازدواج موفق .

۱۲ - بی ارزش شمردن ارزش خود :

یکی از عوامل نداشتن ازدواج موفق بی ارزش شمردن ارزش خود می باشد .  این گونه طرز تفکر در زنان به چشم می خورد . این گونه زنان و یا دختران چنین می پندارند که وظیفه یک مرد تامین مخارج معیشتی و وظیفه یک زن تنها برآورده ساختن نیازهای جنسی مرد می باشد. آنها ارزش زن را در سطح یک همخوابه صرف می دانند. یکی از عللی که دختران جوان با مردان مسن ازدواج می کنند همین مسئله می باشد.
به خاطر داشته باشید بسیاری از محققین سن مناسب ازدواج را برای دختران ۱۸ تا ۲۴ سال و برای پسران ۲۴ تا ۲۸ سال توصیه می کنند. معمولا اختلاف سن ۲ تا ۶ سال بین دختر و پسر برای ازدواج توصیه می شود.


منبع " tebyan-ardebil.ir "


www.aramgroup.ir





طبقه بندی: راه های ازدواج موفق،
برچسب ها: ازدواج موفق، مشاوره ازدواج، همسر خوب،