تبلیغات
اسرار ازدواج موفق - نکات مهم ازدواج و زندگی زناشویی
تاریخ : چهارشنبه 22 آذر 1391 | 12:38 ب.ظ | نویسنده : محمدعلی ایمانی

ادامه مبحث " معیارهای ازدواج موفق "


۶- احساس گناه:

برخی افراد که پیش از ازدواج با فردی رابطه دراز مدت داشته اند تن به ازدواج با فرد می دهند به این خاطر که از ترک کردن شریک خود هراس دارند که پس از رفتن آنها چه بر سر شریکشان خواهد آمد. هم چنین احساس گناه می کنند زیرا که تصور می کنند آنطور که باید و شاید رفتار پسندیده ای نسبت به شریک خود نداشته اند و یا متقابلا لطف هایی که شریکشان در حق آنها روا داشته را جبران نکرده اند. هنگامی که فرد از روی احساس گناه و عذاب وجدان و نه از روی عشق واقعی تن به ازدواج با فردی دیگر می دهد ثمری جز ناکامی و نابودی هر دو فرد در پی نخواهد داشت.

۷- پر کردن خلاء احساسی و معنوی:

اینگونه افراد دارای حس پوچی و بی ارزشی می باشند و می خواهند توسط فرد دیگری خلاء وجودی خود را به گونه ای پر کنند اما باید آگاه باشند که هر میزان هم که فرد مقابلشان آنها را دوشت داشته باشد قادر به پر کردن خلاء های زندگی آنها نمی باشد.

۸- پذیرش اجتماعی:

جامعه به افراد مجرد به چشم یک انسان متهم می نگرد. این جمله را در درب ورودی بسیاری از رستوران ها و یا مراکز دیگر زیاد دیده اید: ”ورود افراد مجرد ممنوع” و یا بسیار از موسسات و ادارات افراد مجرد را به استخدام خود در نمی آورند. بنابراین  ازدواج انگیزه ای می گردد برای جوانان تا در جامعه مورد پذیرش قرار گیریند.


منبع " tebyan-ardebil.ir "

مبحث " معیارهای ازدواج موفق " ادامه دارد ...

www.aramgroup.ir
طبقه بندی: راه های ازدواج موفق، اسرار ازدواج موفق،
برچسب ها: اسرار ازدواج موفق، تجسم خلاق، استاد آرام، دانلود عکس جدید و زیبا، مشاوره، متخصص پوست و مو،
دنبالک ها: تجسم خلاق،