تبلیغات
اسرار ازدواج موفق - اصول اسرار ازدواج موفق
تاریخ : یکشنبه 14 آبان 1391 | 08:27 ب.ظ | نویسنده : محمدعلی ایمانی

ادامه مبحث " اصول اسرار ازدواج موفق "

3- سومین اصل اسرار ازدواج موفق ، آشنایی با مهارت‌های ارتباطی:

 این مهارت‌ها شامل گوش دادن فعال (همدلی)، پذیرش واقعیت‌های مثبت، منفی، خنثی، پذیرش تفاوت آدم‌ها یعنی به تعداد موجود در روی زمین، تفاوت نگرش، باورها، عقاید و ارزش‌هاست؛ مهارت بیان احساسات، مهارت ابراز وجود، مهارت حل مساله، تفاهم و مذاكره، اینكه فرد لازم است كه بداند در یك جاهایی باید مصالحه كند و كوتاه بیاید، و در نهایت مهارت تلاش و نگهداری از رابطه و دانه‌ عشق. اینكه در طول زندگی از عشق مراقبت و نگهداری كند.

دیگر مولفه‌هایی را كه می‌توان در درجه‌ دوم قرارداد که شامل سن و سال، تشابه فرهنگی، سنخیت‌های عقیدتی، اقتصادی است. اما اولویت‌ها با مواردی است كه در بالا ذکر شد.

نقش تشابه شخصیتی در ازدواج موفق

تشابه و تفاوت شخصیتی لازم است اما نمی‌توان به صرف آنكه فرد كاملا شبیه من است یا كاملا با من متفاوت است تن به ازدواج بدهیم. به‌عنوان مثال شخصی كه كاملا برون‌گراست اگر همسری داشته باشد كه درون‌گرا باشد قطعا در زندگی‌ به مشكل برمی‌خورد. در پایان به یاد داشته باشید احترام متقابل به یكدیگر، نگرش مثبت به همسر، توجه كافی به نیازهای طرف مقابل، آشنایی با مهارت‌های ارتباطی، مهارت‌های فرزندپروری اصولی هستند که یک ازدواج موفق را ماندگار و شاد و موفق می کنند.

منبع " سایت بیتوته "

به امید سلامتی و رسیدن به ازدواج موفق برای شما ...

                                                                                                               www.aramgroup.ir

 
طبقه بندی: اسرار ازدواج موفق،
برچسب ها: اسراز ازدواج موفق، تجسم خلاق، استاد آرام، مشاوره ازدواج،